top of page

Když tě volá minulost

Aktualizováno: 16. 10. 2023


Nedávno jsem si nechala číst z palmových listů, kdo neví o co se jedná ve zkratce jde o to, jaký osud vás čeká. Palmové listy byly sepsány před 3000 lety a mohu potvrdit, že věci, které mi čteč přečetl naprosto seděly, včetně jmen mých příbuzných a jména otce mého syna. Zkrátka věci, které nejsou volně nikde k dohledání a on o nich věděl. Kdo chytnul slinu nechat si z akáši taky něco přečíst, upozorňuji, že ne všichni lidé palmový list mají a také na to, že se můžete dozvědět vše, včetně data své smrti. Ano, až tak přesné to je. Takže zde platí dvakrát měř a jednou řež. Dokonce mi přišlo potvrzení, že jsem ve svém druhém životě žila v Korei, přesně, jak si pamatuji a také mi bylo řečeno, že jsem vždy byla, jsem a budu léčitel nebo lékař.


Každopádně proč to sem pletu. Čteč sedící na jihu Indie mi oznámil, co mě ještě čeká a taky že momentální období stagnace má svůj dobrý důvod. Ale hlavně věděl, že si pro vzkaz přijdu, jako svobodná s dítětem v září roku 2023. Děsivé, když si člověk představí, že tohle už někdo věděl tak dávno, že? Tam mi ale došlo, že i můj bývalý, kterého jsem považovala za svůj osobní životní omyl byl vlastně někým, kdo byl v mém životě dán. Byl to bod, kterému se nešlo vyhnout. Ten kdo slyšel moje video o mém životním příběhu, tak to už slyšel. Ale ve zkratce, co se jeho týká šlo o podvody, dluhy udělané na mé jméno, nezájem o dítě i o mě, drogy, napadení, zdravotní následky, na které se přišlo až po 7mi letech (nedávno), a po tom všem taky pětiletý tahání se po soudech……výčet by mohl pokračovat.


Když jsem ale po čtení z listů pochopila, že to byl „nezvratný osud“ :D Uvědomila jsem si, jak se mi ulevilo. Celou dobu jsem se vinila z miliónů důvodů, že jsem si s ním vůbec začala a nakonec s ním měla syna, který díky mému špatnému výběru nemá kompletní rodinu a fungující mužský vzor.

Tehdy jsem si myslela, že to vyřeším tím, že od něj odejdu a prostě jej nechám 100 km za sebou. Přestěhovala jsem se z Brna, kde jsem 14 let žila do Uherského Hradiště, kde jsem se narodila. Jenže, jak znělo v titulku, minulost si mě zavolala.

Ačkoliv jsem myslela, že už to mám vyřešené, neustále se mi další roky vracel do života. Někdy byla dramata šílená, někdy šlo o krátké výstupy. Pokaždé, když se zase něco objevilo, další výstup, soud, dohadování říkala jsem si, aha volá mě zase minulost. Zase mě to přišlo testovat, jestli na to naskočím. Až letos jsem si uvědomila, že to nebyl test, zda na to naskočím. Ano, naše dítě, naše setkání byl osud. Ale to, že mě tak dlouho volala minulost s ním spojená, proto byl jen jeden jediný důvod. Protože já sama jsem ještě tu naši minulost neodsekla a ještě v ní žiju. Přitom já se změnila a on se změnil, ale já jsem žila, jako by se nic nezměnilo. Se starými předpoklady, které vycházely z minulých zkušeností.


Dnes si žijeme každý sám, respektive on je sám, po snad dvacátém rozchodu a já žiju se synem. Naše společná minulost a dramata mě přestala tahat za nohu teprve tehdy, když jsem v ní já sama přestala žít a začala jsem se dívat dopředu, aniž bych se na něj ohlížela, aniž bych v sobě nesla stará přesvědčení.

Mnoho lidí má problém vyrovnat se s tím, co se stalo s lidmi v jejich minulosti. O to hůř, když ti lidé z minulosti dále zůstávají ve vašem životě, protože - společné děti, majetky, práce. Je ale důležité si uvědomit, že ty si tvoříš vlastní realitu. Vykladači palmových listů tvrdí, že osud je ze 75% daný. Já si myslím, že jsou dané nějaké podstatné body, které si naše duše vytyčila před příchodem na tuto planetu. A než k těm bodům příjdeš, volíš svobodně svoje kroky sám. Volíš, jak budeš na věci reagovat a zda si to uděláš složité nebo jednoduché. Nemusíš zůstat uvězněný v přítomnosti s někým z minulosti, i když ve tvém životě stále je.

I to má svůj důvod, že tam stále je a stále tě učí. Učí tě žít v přítomnosti a jak se říká, hledět si svého. Já se poučila.

Dnes se koukám jen na to, co mě naplňuje, baví, snažím se o sebe pečovat a věnovat pozornost sobě a ne jemu. A o tom to je. Život je vývoj, je to změna a je na tobě, jestli budeš koukat do budoucnosti nebo do minulosti.

Takže pro všechny, co se nemůžete odpojit od minulosti. Když vás minulost zavolá, je na vás zda jste ještě v dosahu signálu, zda ještě žijete ve městě jménem „Minulost“. Pravda ale je, že dokud tam žijete, děláte věci stále stejně a tak vám přijdou stejné výsledky. Problém není v lidech, kteří ve vašem životě z minulosti zůstali, problém je v tom, že vy jste s nimi v té minulosti zůstali. Problém je ve vás a v tom, že se na ty lidi díváte pořád přes ty staré brýle. Možná se tak docela nezměnili oni, to bude v každém případě jiné, ale to, co se s nimi odhrálo změnilo vás. Jste to vy, kdo se na ně dívá stále po staru. A jste to vy, kdo stále nezměnil pohled. Když nebudete v dosahu signálu, nemůže vás minulost zavolat. I kdyby to zkusila, tak se ozve „Osoba, kterou voláte není momentálně dostupná. Zkuste to prosím později.“Takže co z toho plyne? I když se kvůli synovi stále vídáme, i když občas přijde s nějakým tím hovínkem, tak mě už vůbec nenapadne, že mě volá minulost, že mě někdo nebo něco testuje. Žiju tady a teď a dokážu mít nad situací potřebný nadhled. Rozpoznat, kdy se mě něco týká a kdy ne. Už nejsem ta stará Baru, která chtěla někoho zachraňovat, tudíž se nemusím vůči němu chránit, už nejsem ta, která sebou nechala manipulovat, manipulaci dokážu hned rozeznat a nereagovat na ni. Já jsem se změnila, žiju v přítomnosti s plným vědomím toho, že vše a všichni kolem nás se neustále mění. Někdo leze jako šneček a někdo skáče mílovými skoky. Ale hýbeme se. Je na mě, jestli v hlavě zamrznu na svých představách v minulosti a budu věřit pořád těm starým přesvědčením, které mi v minulosti podrazily nohy nebo budu tady a teď. Ostatně je to základ nacítění se na sebe sama. TEĎ A TADY. Ty si volíš, kde žiješ. Ty můžeš mít svůj život a nemusíš se cítit uvězněný ve společné kleci s někým s kým tam být nechceš. Je to jen na tobě. A až budeš mít pocit, že tě minulost zase volá, tak si hoď mód letadlo :) Nemusíš být vězněm svojí minulosti. Je jen na tobě, kam se díváš a zda žiješ svůj život nebo život toho druhého. Nikdo nad tebou nemůže mít moc, když mu ji sám neodevzdáš. Vezmi si svůj život zpátky.

1 022 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page